Zavrieť  Menu
Úvod
Kolekcie
Oblečenie
  Tričká
  Mikiny
  Šaty
  Pyžamá
  Ponožky a podkolienky
  Pančuchy, legíny a sukňolegíny
  Na hlavu
  Tepláky a nohavice
  Body
Hračky
Knihy
Z iného súdka
Bazár
O nás
Prihlásenie / Registrácia

O nás

Ako pomáhame

Sú  tri základné spôsoby ako to robíme.
Image
Navrhnuté s láskou
od slovenských dizajnérov
Image
Vyrobené u nás
doma na Slovensku
Image
Vraciame život
so slow fashion
Image
Navrhnuté s láskou
od slovenských dizajnérov
Image
Vyrobené u nás
doma na Slovensku
Image
Vraciame život
so slow fashion

Ako sme k tomu celému došli

Ako sme k tomu celému došli

Ratolesť

Idea

Ratolesť ako dieťa, ako konárik-súčasť prírody. SLOWenské ako veci vyrobené na Slovensku a zároveň spĺňajúce definíciu "SLOW FASHION". To sú hlavné indície, ktoré naznačujú Dušu našeho e-shopu Ratolesť.

Začiatok

Nápad založiť Ratolesť vznikol v čase, keď sa naša rodina rozrástla práve o dve nové ratolesti. V tomto čase som sa začala zaujímať o oblečenie a hračky. Hľadala som oblečenie, ktoré nieje iba pekné, ale predovšetkým praktické, ľahko kombinovateľné, svojim dizajnom i nadčasové.

Slowfashion pod jednou strechou

Zároveň som chcela podporiť malých slovenských výrobcov, ktorí vyrábajú eticky, udržateľne a kvalitne. Postupne som objavila viacero sympatických značiek, ktoré neboli nikde pod jednou strechou a tak som pri nákupoch musela navštíviť viacero webov, robiť viacero objednávok a platiť viacero dopráv. A práve tu vznikol nápad založiť eshop, ktorý by združoval všetko SLOWenské na jednom mieste. Dnes už je známe že módny priemysel a takzvaná rýchla móda "FAST fashion" je jedným z najväčších znečisťovateľov životného prostredia. Preto je pre nás veľmi dôležité dbať na pôvod výrobkov. Slovenský pôvod šetrí prírodu tým, že vec necestuje cez polovicu zemegule, a zároveň výroba v menších množstvách neprodukuje tony odpadu z nepredaného tovaru. Keďže téma ochrany prírody je pre nás veľmi dôležitá, rozhodli sme sa v našom eshope rozvynúť aj myšlienku bazára a dať tak u nás zakúpeným veciam šancu na ďalšie použitie.
Ako to celé funguje nájdete tu →.

Slovenské ručičky

Za každou značkou, ktorú tu nájdete je príbeh šikovných ľudí, ktorí do svojich výrobkov dávajú svoje srdce. A práve takých by sme chceli podporiť predajom ich vecičiek. Veríme, že tým pomôžeme nielen našej prírode ale aj našej slovenskej komunite a tým pádom aj našim a Vašim Ratolestiam.Pekné SLOWenské nakupovanie Vám praje
 
Zuzka